ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد میگویم بیماریهای انگلی
صفحه در حال بارگذاری است!
لطفا کمی صبر کنید.

آغاز تحقیقات تهیه واکسن سالک و مالاریا در ایران

شناسایی نحوه انتقال مالاریا و مقاومت دارویی آن و تحقیقات در زمینه واکسن این بیماری در انستیتو پاستور آغاز شده است و علاوه بر آن تحقیقات مقدماتی و شناسایی در زمینه تهیه واکسن سالک و لیشمانیوز نیز در دست اقدام این مرکز قرار گرفته است.

دکتر عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تحقیقات در زمینه حشرات بیماری زا نیز گفت : فعالیت در زمینه شناسایی و چگونگی انتقال بیماری از انواع پشه ها از دیگر فعالیت های این مرکز است.

وی اضافه کرد : پس از برگزاری کارگاه بین المللی در زمینه این بیماری ها در انستیتو پاستور ایران و کسب مجوز از سوی مراجع ذی صلاح، آزمایشگاه انستیتو پاستور ایران از سوی انستیتو پاستور فرانسه به عنوان مرکز ملی در زمینه سیاه سرفه، دیفتیری و کزاز انتخاب شد.

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به فعالیت های تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران در سال جاری نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون انستیتو پاستور فعالیت های تحقیقاتی را در زمینه تشخیص و پیشگیری از هاری، راه های انتقال و پیشگیری خون ریزی دهنده تب زا (آربوویروسها) و ویروس های مانند هپاتیت، ایدز و دیگر ویروس های بیماری زا در انسان را در آغاز کرده و به عنوان یکی از فعالیت های مهم خود در سال جاری ادامه می دهد.

روح الامینی یادآور شد: شناسایی نحوه انتقال مالاریا و مقاومت دارویی آن و تحقیقات در زمینه واکسن این بیماری در انستیتو پاستور آغاز شده است و علاوه بر آن تحقیقات مقدماتی و شناسایی در زمینه تهیه واکسن سالک و لیشمانیوز نیز در دست اقدام این مرکز قرار گرفته است.

منبع " خبرگزاری مهر "